Четвъртфинал на Сръбската лига – Софийските Мечки 57 : 00 Обреновац Хоукс hero banner

Четвъртфинал на Сръбската лига – Софийските Мечки 57 : 00 Обреновац Хоукс

Статия
  |
2016-06-27

На 26 юни 2016 г., в Кралево, Сърбия, Софийските Мечки посрещнаха Обреновац Хоукс за четвъртфинал на Сръбската лига по американски футбол.

Софийските Мечки Офенсив Лайн

Българите, които бяха символични домакини, нямаха проблем да победят отбора на Обреновац Хоукс. В този ден нападението на Мечките нямаше спирка, благодарение на RB Александър Мицов, който взимаше ярдове безпроблемно, като това отвори играта и за пасовете, където QB Николай Георгиев безпроблемно намираше свободните рисийвъри. Защитата също направи един от най-резултатните си мачове – няколко интерсепшъна, 3 ТД, блокиран пънт и т.н. Все пак като първи в своята група българите играха срещу най-слабия отбор от другата група и победиха убедително с 57 на 0. Софийските Мечки постигнаха и един интересен рекорд – за най-дълъг фийлд гол отбелязван от български отбор – почти 50 ярда, отбелязан от Александър Богданов.

Софийските Мечки срещу Обреновац Хоукс

Следващият полуфинален мач ще бъде решаващ. Въпреки 4-те победи дотук, дори и само една загуба може да прекъсне перфектния засега сезон на Мечките. Така мача срещу Голден Беърс от Бор крие много голям заряд. Въпреки, че мечките спецелиха първия сблъсък за сезона срещу тях, отбора на Бор има инерция след 3 поредни победи и е твърдо решен да провали плановете на българите да играят във втора лига от другия сезон.

Софийските Бритос МЕЧКИ 57 : 00 Обреновац Хоукс (Сърбия)

Николай Георгиев TD 6 (06:00)
Александър Богданов FG 3 (09:00)
Анатолий Красночаров TD 6 (15:00)
Тодор Стаменов PAT 1 (16:00)
Костадин Филчев TD 6 (22:00)
Тодор Стаменов PAT 1 (23:00)
Тодор Стаменов TD 6 (29:00)