„Мечките” с рекорд в бенефиса на Иво Икономов

By
Updated: октомври 5, 2011

София беърс записаха нов клубен рекорд по резултатност в бенефиса на Иво Икономов. Един от доайените в тима на „мечките” сложи край на кариерата си с тъчдаун при разгрома на Букурещ предатърс с 65:0 (29:0, 10:0, 13:0, 13:0). Българите счупиха досегашното си върхово постижение с давност отпреди две години в началото на последната четвърт, а в последната секунда на редовното време също влязоха в точковото поле на гостите.

Спешъл тиймовете на „мечките” блеснаха още при поемането на началния удар на мача, който бе върнат за тъчдаун. Три пънта също се озоваха в ендзоната на румънците, но два от тях бяха отменени заради нарушения.

Досегашният рекорд по резултатност на Беърс бе 54 точки при победата срещу Букурещ предатърс през юни 2009 г. 29-те отбелязани точки в неделя в рамките само на първата четвърт също е ново най-добро постижение в историята на тима.